SERIA TIGER

ŁAŃCUCHY Tiger

Całkiem nowa seria łańcuchów czyszczących Picote, przeznaczona do najtrudniejszych zastosowań. W porównaniu do łańcuchów Standard i Premium, łańcuchy Tiger dysponują opracowanymi od nowa ostrzami węglikowymi o jeszcze większej twardości, oraz o nowym kształcie i ustawieniu.

Oprócz ewolucji modeli Tiger Original i Tiger Cyclone, seria zawiera całkowicie nowy model łańcucha, łączącego w sobie zalety czołowej głowicy frezującej z agresywnym łańcuchem czyszczącym – łańcuch wiercący Tiger Drill.

Łańcuchy Tiger współpracują z urządzeniami Miller, wyposażonymi w wałek 8, 10, oraz 12 mm.

TIGER Original

Łańcuchy Tiger Original są wyspecjalizowanymi narzędziami opracowanymi do agresywnego czyszczenia rur i usuwania rękawów. Wyposażone w extra-twarde zęby węglikowe, z ławością przechodzą przez najtwardsze zatory w każdym miejscu pracy.

W porównaniu z innymi łańcuchami Picote, łańcuchy Tiger wykazują się niemalże dwukrotnie większą prędkością czyszczenia i udrażniania, niż łańcuchy Standard, a ich żywotność jest większa, niż łańcuchów Premium.

Łańcuchy Tiger są wykonane z ogniw z wysokogatunkowej stali 3.5 lub 4.5mm grubości (zależnie od wielkości narzędzia) i dostosowane do wałków 8, 10 i 12mm.

Średnica robocza:

Wałek 8 mm:   DN50-DN100

Wałek 10 mm: DN50-DN200

Wałek 12 mm: DN75-DN250

TIGER Drill

Jako ewolucja łańcuchów Original Tiger, łańcuchy wiercące Tiger Drill są zaawansowanym rozwiązaniem, wyposażonym w zintegrowaną czołową głowicę frezującą, wspomagającą przechodzenie przez korzenie, zatory i zapadnięte rękawy.

Zintegrowana głowica frezująca jest również wyposażona w nowo opracowane twarde ostrza węglikowe dla zapewnienia wysokiej skuteczności przy pokonywaniu trudnych przeszkód i zatorów.

Łańcuchy wiercące Tiger Drill są wykonane z ogniw ze stali wysokogatunkowej o 3,5 lub 4,5mm grubości (zależnie od wielkości narzędzia) i dostosowane do wałków 8, 10 i 12mm.

Średnica robocza:

Wałek 8 mm:   DN75-DN100

Wałek 10 mm: DN75-DN200

Wałek 12 mm: DN75-DN250

TIGER Cyclone

Łańcuchy Tiger Cyclone są doskonałym rozwiązaniem do końcowego “dopieszczenia” czyszczonej rury, jako że przywracają rurę do stanu praktycznie oryginalnego. Tak jak łańcuchy Picote Standard lub Premium Cyclone, te łańcuchy wykorzystują siłę odśrodkową, aby wycentrować narzędzie w osi rury, zapewniając delikatną i bezpieczną obsługę rur delikatnych, lub uszkodzonych.

Zapewniają delikatne czyszczenie dzięki lekkiemu wykonaniu, bez straty dla wytrzymałości.

Tiger Cyclone są wykonane z ogniw ze stali wysokogatunkowej o 3.5 lub 4.5mm grubości (zależnie od wielkości narzędzia) i dostosowane do wałków 8, 10 i 12mm.

Średnica robocza:

Wałek 8 mm:   DN75-DN150

Wałek 10 mm: DN75-DN200

Wałek 12 mm: DN75-DN250