POWLEKANIE RUR

ŻYWICE Powlekające

Dają rurom nowe, długie życie

Żywice epoksydowe Picote, zawierające 100% substancji stałych, zostały specjalnie opracowane do właściwego współdziałania z systemem powlekania metodą szczotkową (Picote Brush Coating™). Posiadają certyfikaty ASTM, NSF/61-5, oraz dopuszczenie WRc.

Łatwo instalowane kartusze współpracują ze Smart Mixer, zapewniając łatwe, szybkie i czyste dozowanie materiału. Oprócz 5,6 kilogramowych zestawów kartuszy, żywica dostępna jest w opakowaniach zbiorczych 8,25, oraz 16,25 kg do mieszania w większych ilościach.

Ułatwiają kontrolę jakości dzięki zastosowaniu unikalnego dwukolorowego systemu dla lepszej widoczności poszczególnych warstw nakładanego materiału.

Rodzaje żywic

DWUKOLOROWA ŻYWICA POWLEKAJĄCA

Zgodna z WRc żywica ze 100% zawartością części stałych.
Posiada certyfikaty ASTM i NSF (spełnia wymagania NSF/ANSI 61-5).
Stosowana do odnawiania osłabionych i uszkodzonych rur PCV, betonowych, kamionkowych, żeliwnych, elastycznych, oraz z włókna szklanego. Zastosowanie dwóch kolorów żywicy pozwala w łatwy sposób odróżnić kolejne, nakładane warstwy.
Opracowana specjalnie dla systemu Picote Brush Coating™.

NOWA SZYBKOSCHNĄCA ŻYWICA DWUKOLOROWA

Szybkoschnąca żywica epoksydowa ze 100% zawartością części stałych.
Jest to szybkoschnąca wersja żywicy Dual Color. Stosowana do odnawiania osłabionych i uszkodzonych rur PCV, betonowych, kamionkowych, żeliwnych, elastycznych, oraz z włókna szklanego. Zastosowanie dwóch kolorów żywicy pozwala w łatwy sposób odróżnić kolejne, nakładane warstwy.
Opracowana specjalnie dla systemu Picote Brush Coating™.

MASTYKA KLEJĄCA NA BAZIE WŁÓKIEN

Mastyka epoksydowa ścieralna ze 100% zawartością części stałych.
Używana do ochrony nowej i odnawiania istniejącej infrastruktury, w tym studzienek, podłoży stalowych, przejść/pęknięć podłogi i ścian, mokrych studni, sklepień i szamb. Ekstremalnie przyczepna do prawie każdego podłoża. Szybkoschnąca i łatwo obrabialna. Możliwość nakładania 7 mm bez opadania. Używać ze Smart Mixer— brak mieszania oznacza szybsze nakładanie.

PICOTE SMART FILL

Wstrzykiwana niskoprężna piana poliuretanowa
Picote Smart Fill to specjalnie opracowany płynny produkt, mogący być używany do wypełniania dna rury z całkowitym brakiem części dolnej, lub miejsc, gdzie występują dziury i puste przestrzenie. Unikalny skład mieszanki poliuretanowej został opracowany aby wpływać we wszystkie miejsca, gdzie brakuje dna rury i delikatnie rozprężać się w ubytkach. Zastygnięta piana może być łatwo wycięta i wyszczotkowana z użyciem Picote Smart Cutter™. Z nowo wypełnionym dnem, rura może był łatwo odnowiona poprzez wprowadzenie rękawa, lub powleczona żywicą bez strachu o możliwość wpadnięcia narzędzia, lub rękawa w puste miejsce.

Certyfikaty i dopuszczenia

System powlekania rur metodą szczotkową Picote Brush Coating™ posiada liczne certyfikaty i dopuszczenia, zarówno dla epoksydowej żywicy powlekającej, jak i dla samej metody. Dokumentacja techniczna naszej rodziny żywic powlekających dostępna jest na stronie www.picoteinstitute.com w dziale Resin and Mixing Equipment. Certyfikowani instalatorzy Picote mogą również oferować 10-letnią gwarancję pod pewnymi warunkami. O szczegóły prosimy pytać pod:  info@wodnick.pl.

W sprawie szczegółów, związanych z certyfikatami, informacjami służy Światowy Dyrektor Techniczny Picote, Jack Saltzman: jake@picotesolutions.com.

NSF 61.5*

Certyfikat NSF 61.5 poświadcza, że żywica epoksydowa Picote zawierająca 100% substancji stałych, może być używana do powlekania rur wodociągowych powyżej średnicy DN100.

*NSF-61 jest standardem dla „Komponentów systemu wody pitnej – wpływ na zdrowie” i dotyczy materiałów i produktów stosowanych w kontakcie z wodą pitną.

ASTM*

ASTM dopuszcza stosowanie żywicy epoksydowej Picote zawierającej 100% substancji stałych w celu monolitycznej naprawy półstrukturalnej zniszczonych i uszkodzonych rurociągów, zaprojektowanej specjalnie dla systemu Picote Brush Coating ™.

*ASTM – Międzynarodowe Amerykańskie Towarzystwo Badania Materiałów – światowy lider w opracowaniu i wdrażaniu nowych metod badań własności mechanicznych. Ta międzynarodowa organizacja, mająca siedzibę w USA, opracowuje i publikuje normy, przewodniki czy tablice wzorców które są dobrowolnie stosowane w badaniach naukowych czy w przemyśle w USA, oraz praktycznie na całym świecie. Normy i procedury są też stosowane w badaniach i kontroli produkcji w polskim przemyśle.

WRc

Dopuszczenie systemu Picote Brush Coating do wszelkich zastosowań w rurach nie przeznaczonych do wody pitnej i ściekowych w zakresie średnic DN50 – DN300 dla rur kamionkowych, betonowych i żeliwnych, oraz w zakresie średnic DN32 – DN300 dla rur miedzianych, stalowych i PCV.